دکتر صابری بهترین متخصص ارتوپدی در تهران با داشتن  فلوشیپ جراحی زانو و لگن (هیپ از آلمان) – عضو هیئت علمی دانشگاہ شهید بهشتی تعویض مفصل زانو بهترین ارتوپد تهران

دکتر مسعود صابری

جراح فوق تخصص ارتوپدی

عضو هیئت علمی دانشگاه

دارای فلوشیپ جراحی زانو و هیپ از آلمان

دکتر-مسعود-صابری-بهترین-متخصص-و-جراح-ارتوپدی-شهر-تهران- فوق-تخصص-ارتوپدی.jpg

فعالیت ها:

آرتروسکوپی جراحی زانو

آرتروسکوپی جراحی لگن -هیپ

اطلاعات بیشتر

دکتر مسعود صابری بهترین متخصص و جراح ارتوپدی شهر تهران – آرتروسکوپی مفصل زانو و لگن انجام عمل پای پرانتزی ، آرتروز  هیپ لگن پارگی رباط صلیبی آرتروسکوپی مفصل پا

سوابق اجرایی :

عضو هیئت علمی دانشگاہ بقیه اله

عضو کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی


ACL در ارتوپدی  acl  یا پارگی رباط صلیبی جلویی  در جراحی ارتوپدی زانو

فعالیت علمی

عضو انجمن ارتوپدی امریکا از سال ۲۰۱۴

عضو انجمن ترومای سوئیس از سال ۲۰۱۱

عضو انجمن ارتوپدی ایران از سال ۱۳۹۰

شرکت در کنفرانسهای مختلف علمی داخل و خارج کشور

تهیه مقاله استئو سارکوم اسکاپولا

تهیه مقاله در مورد تعویض مفصل زانو

پای پرانتزی جراحی پای پرانتزی ارتوپد فوق تخصص فلوشیپ

اطلاعات بیشتر درباره دکتر صابری فوق تخصص ارتوپدی تهران

دکتر مسعود صابری،فارغ التحصیل پزشکی عمومی در سال ۱۳۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ،بعد از گذارندن طرح در مناطق محروم چهارمحال و بختیاری،در سال ۱۳۸۶ دوره تخصص را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شروع کرد،سال ۱۳۹۰ با کسب بورد تخصص ارتوپدی فارغ التحصیل شد،به مناطق محروم استان قزوین حدود سه سال ارائه خدمت نمود که ماحصل آن انجام بیش از ۱۰۰۰ عمل جراحی بوده است،سپس به تهران نقل مکان کرد.در طول دوره فعالیت،بصورت دوره هایی متعدد،دوره فلوشیپ لگن و زانو را در آلمان طی نموده است.دکتر صابری از سال ۲۰۱۴ عضو رسمی انجمن ارتوپدی آمریکا شده است.

ارتوپدی (orthopeadi) چیست ؟!

ارتوپدی Orthopedics شاخه ای از جراحی است که در حیطه سیستم حرکتی بدن فعالیت دارد. سیستم حرکتی شامل استخوان ها، مفاصل، عضلات و دیگر بافت هایی است که در اندام های حرکتی وجود دارند. متخصص ارتوپدی که به آن متخصص استخوان و مفاصل یا جراح استخوان و مفاصل یا ارتوپد هم میگویند سعی میکند تا با استفاده از روش های جراحی و غیر جراحی به درمان مشکلات سیستم حرکتی بدن اهتمام ورزد. مشکلاتی مانند : آسیب های استخوان ها و مفاصل بدنبال ضربات مثل شکستگی، در رفتگی، کشیدگی و رگ به رگ شدن، پاره شدن تاندون ها و رباط ها و ... آسیب‌های ورزشی خراب شدن مفاصل بدن مثل آرتروز و ساییدگی مفصل عفونت اندام‌ها تومورهای استخوان و بافت‌های نرم اندام بیماری‌های مادرزادی اندام‌ها است . | کلمه ارتوپدی ریشه یونانی داشته و اولین بار آنرا آقای نیکولاس آندری Nicolas Andry در سال 1741 میلادی از ادغام دو لغت ارتو Orthos به معنای صاف و مستقیم و لغت پدی Paideion به معنای کودک و بچه درست کرد. علت این ترکیب آن بود که در ابتدا ارتوپدی بدنبال صاف کردن اندام‌ها در بچه هایی بود که دست و پا یا ستون فقرات کج داشتند.

آرتروسکوپی مفصل زانو لگن هیپ ارتوپدی جراحی فلوشیپ جراحی زانو پای پرانتزی

Arthroscopy آرتروسکوپی چیست ؟

آرتروسکوپی یک درمان جراحی است که توسط متخصصین ارتوپدی در موارد مختلفی از آن استفاده میشود. آرتروسکوپی زانو روشی برای دیدن داخل مفصل است. Arthro به معنای مفصل و scopy به معنی دیدن می باشد. پزشک معالج با دیدن داخل مفصل میتواند مشکلات زانو را تشخیص داده و اقدام به درمان جراحی بعضی از آنها از طریق آرتروسکوپ کند. هر ساله در حدود چهار میلیون نفر در سراسر دنیا جراحی آرتروسکوپی زانو را انجام می دهند. در گذشته جراحی های مفصل زانو به روش باز انجام میشد، و در خیلی از موارد به آسیب سطح مفصل و محدودیت پس از جراحی منجر می شد. استفاده از آندوسکوپی، تحولی بزرگ در جراحی مفاصل مختلف بدن به وجود آورد . آرتروسکوپ به عنوان وسیله ای برای تشخیص و درمان بیماریها و اختلالات داخل مفصلی باعث بهبود عملکرد بیماران پس از جراحی می شود و آسیب وارد به مفصل در جراحی را کاهش می دهد. عکس زیر تصویر نشان داده شده از داخل مفصل زانو توسط دوربین کوچک آرتروسکوپی را نشان می دهد.